W Arenie Kalisz w dniach 23- 24 listopada 2019 roku odbyła się impreza pod nazwą „Play and fly to pierwsze tego typu wydarzenie w Kaliszu. Jak sama nazwa imprezy wskazuje podzielona jest na dwie części,  „play” i „fly”, pierwsza część, to zawody e-sportowe, Miasto Kalisz reprezentował Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych. Przedmiotem rozgrywek były gry CS:GO i LEAGUE OF LEGENDS. W turnieju CS:GO Kaliszanie zostali sklasyfikowani w grupie miejsc 5-8, ale w grze LEAGUE OF LEGENDS przedstawiciele ZST-E nie mieli sobie równych i zajęli pierwsze miejsce deklasując rywali.

Drugą część wydarzenia przegotował  Wielkopolski Klaster Lotniczy, który zapewnił wiele atrakcji. W Hali Arena – Kalisz na uczestników i odwiedzających czekał min. symulator lotu, stanowisko z goglami VR, mikrodrony, którymi można było samodzielnie sterować a także pokazy nowoczesnych technologii w procesie nauczania, warsztaty z robotyki i programowania oraz wiele innych atrakcji.

Wielkopolski Klaster Lotniczy pamiętał również o miłośnikach komputerów, którzy mogli odwiedzić wystawę jedynego w Polsce MUZEUM APPLE,  skorzystać RETRO KONSOLI  i STARYCH KOMPUTERÓW znanych kaliszanom z Kaliskich Dni Modelarza i Pasjonata.

Stoisko Wielkopolskiego Klastra wzbogacone zostało obecnością Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego, które przygotowało konkursy z nagrodami i dużo zabawy dla najmłodszych.